Telefon
WhatsApp
  • 23 Şubat 2021, 21:57
RESIDENCE PROJELERİ

Otel konforundaki dairedir. Rezidansların fiyatları ilk zamanlarda yüksek olsa da yeni gelişen projeler ile her kesime hitap etmeye başlamıştır.

Residence kelimesi İngilizceden Türkçeye rezidans olarak geçmiştir. Residence kelime anlamı; oturma, konut, ev anlamındadır. Türkiye’de ise rezidans; yaşanılan evde her türlü hizmetin verildiği yapı demektir. Şöyle ki; otel gibi kullanılabilir. Kat görevlileri, resepsiyon, çamaşır yıkama hizmeti, yemek yapma hizmeti gibi. 
 
Son teknoloji ile tasarlanan rezidanslar; genelde Amerika tarzı mutfak, beyaz eşyalı ve mobilyalıdır. Ayrıca rezidanslarda internet bağlantısı, klima, doğalgaz ya da yerden ısıtma sistemi bulunur. Kasa, ütü odası, çamaşırhane, restoran, kablolu televizyon, kuru temizleme ve alışveriş hizmetleri de rezidanslarda yer alır. 
 
Genelde bekarlar, yabancılar, iş adamları ve sanatçıların tercih ettiği rezidansları son günlerde gelişen konut sektörü ile neredeyse her kesime hitap etmeye başladı diyebiliriz. Otelde kalmak istemeyen kısa bir süreliğine başka bir şehirde yaşamak durumunda olan kişiler rezidansları tercih ediyor. Rezidansta yaşamayı merak eden kişilerde rezidansları 6 ay ya da 1 yıllığına kiralayabiliyor. Rütbeli askerlerinde yaşamak için rezidansları tercih ettiği araştırmalar neticesinde ortaya çıkıyor.
 
Growth From Knowledge (GFK)  tarafından “Konut Satın Alma Davranışları” hakkında bir araştırma yapıldı. Araştırma sonucunda yeni konut almak isteyen kişilerin, rezidanslara sıcak baktığı sonucu çıktı. İstanbul genelinde yapılan araştırma, geliri 8 bin TL olan 152 aile üzerinde yapıldı. Araştırma yapılan ailelerin yüzde 30’u rezidansta yaşamak istediklerini belirtirken, yüzde 27’si kararsız sonucu ulaşıldı. Rezidansta yaşamak istemeyenler ise yüzde 42’lik bir paya sahip.  Bu ailelerin yüzde 6’sı rezidansın olumsuz bir çağrışım yaptığını, yüzde 34’ü ise daha güvenli, daha konforlu olduğunu açıkladı. Araştırmaya katılan kişiler rezidanslardan beklentilerini şu şekilde sıraladı:
 
Rezidanslarda; 24 saat güvenlik ve sosyal tesis olmalı. Ayrıca, alışveriş merkezi, spor imkanı ve aşırı lüks olması gerektiğini belirttiler.

Paylaş

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0256) 214 23 15

BİZ SİZİ ARAYALIM